O autorze
Mateusz Kusznierewicz. Polski żeglarz regatowy, Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata, Mistrz europy, Mistrz Polski, zwycięzca ponad trzydziestu regat Pucharu Świata. Polski Żeglarz XX wieku. Najlepszy żeglarz świata 1999 roku. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim oraz Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ambasador Miasta Gdańska do spraw morskich. Członek Gdańskiego Klubu Żeglarskiego i Yacht Klubu Polski. Promotor żeglarstwa. Biznesmen. Posiada własną akademię żeglarską, ośrodki turystyczne, firmę szkoleniową, eventową, spółkę sprzedającą jachty francuskich stoczni, agencję kreatywną i PR-ową. Specjalista marketingu sportowego i sponsoringu. Jest również pomysłodawcą i założycielem Fundacji Navigare, która wspiera rozwój pasji sportowych i realizuje projekty związane z edukacją morską.
Szczęśliwy mąż i ojciec. Zapalony golfista.

Co dalej Mateuszu?

Mateusz Kusznierewicz :)
Mateusz Kusznierewicz :) Archiwum własne
Żeglarstwo jest obecne w moim życiu od najmłodszych lat. Już jako dziewięciolatek pływałem sam na małym Optimiście. Przez minione 20 lat byłem członkiem kadry narodowej i olimpijskiej, wziąłem udział w pięciu Igrzyskach, żeglowałem na wszystkich kontynentach. Moje życie wypełniło żeglarstwo i wiem, że w tej profesji czuję się najlepiej.

Zebrane doświadczenia, wiedza i umiejętności związane z szeroko rozumianym jachtingiem na pewno będą moim atutem w bieżącej i przyszłej działalności. Większość osób kojarzy mnie z żeglarstwem. W jednym z teleturniejów wymienione zostało moje nazwisko gdy prowadzący zadał pytanie o największy polski żaglowiec. Fakt ten rozbawił mnie mocno, ale coś w tym może jednak jest.

Postanowiłem zakończyć karierę olimpijczyka. Atlantą, Sydney, Atenami, Pekinem i Londynem wypełniłem pięć kółek olimpijskich będącym symbolem ruchu olimpijskiego. Mam na swoim koncie złoty medal olimpijski, złoto mistrzostw świata, złoto mistrzostw Europy i złoto mistrzostw Polski. Zdobyłem wszystko co chciałem. Niektóre tytuły nawet kilka razy. Teraz nadszedł czas na nowe wyzwania. Mam 37 lat i czuję, że jestem w idealnym wieku, żeby nabrać rozpędu, wykorzystać zdobyte doświadczenia i zrobić coś wyjątkowego. W przyszłości będę na pewno jeszcze żeglować, ale już na większych jachtach.

Teraz skupię się na biznesie i projektach społecznych, w które od lat jestem również zaangażowany. Pewnie słyszeliście o Programie Edukacji Morskiej w Gdańsku, który wymyśliłem i który realizujemy z Miastem Gdańsk i Fundacją Gdańską. Kilka tygodni temu uruchomiliśmy Pomorski Program Edukacji Morskiej. Pełnię też obowiązki Ambasadora Miasta Gdańsk do spraw Morskich. Mam też swoją Akademię Kusznierewicza, której pierwszą bazą jest Klub Mila nad Zalewem Zegrzyńskim. W ramach projektu Premium Yachting organizujemy rejsy po Zatoce Gdańskiej a w Warszawie mam agencję eventową i kreatywną należącą do Grupy Wishing Tree.

W 2009 roku, jeszcze przed Igrzyskami w Londynie powołaliśmy do życia spółkę Dobre Jachty, która z samego założenia nie miała być tylko przedstawicielem największych stoczni jachtowych na Polskę. Oczywiście mamy w swojej ofercie szeroką gamę pięknych i nowoczesnych jachtów żaglowych i motorowych oraz luksusowych katamaranów, ale to nie jest główny punkt programu, który proponujemy miłośnikom jachtingu. Zależało mi na stworzeniu innowacyjnych rozwiązań, które służyłyby właścicielowi jachtu. Nasze pomysły spotkały się z dużym zainteresowaniem a ich solidne fundamenty sprawdzają się w praktyce. Chcieliśmy wyróżnić się też na tle konkurencji, która albo produkuje i sprzedaje jachty albo jest tylko pośrednikiem w sprzedaży.

Jednym z naszych autorskich projektów jest model biznesowy, który oferuje pakiet gotowych rozwiązań związanych z posiadaniem i komercyjnym wykorzystywaniem jachtu. Nawiązaliśmy współpracę z centrum jachtingu na Sardynii i na Karaibach. Zapewniamy doskonałe jednostki, przygotowane do pracy we flotach czarterowych wraz ofertą finansowania. Organizujemy model współpracy z wybranymi operatorami czarterowymi na całym świecie, przygotowujemy odpowiednie umowy, zajmujemy się sprawami formalnymi (m.in. rejestracją jachtu, nadaniem numerów MMSI i Call Sign, kartą bezpieczeństwa), dobieramy najlepszą ofertę ubezpieczenia, zapewniamy wyposażenie jednostki w wymagane przez prawo środki ratunkowe oraz kompletujemy odpowiednie wyposażenie hotelowe określone przez operatora czarterowego. Posiadamy też Centrum Testowe w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Nasze testowe jednostki są do dyspozycji członków Klubu Dobre Jachty czyli wszystkich tych, którzy kupili u nas żaglówkę lub motorówkę. To dla nich organizujemy Jeanneau Rendez-vous, imprezę jedyną w swoim rodzaju na którą w tym roku brakowało już miejsc.
Tutaj znajdziecie filmik ze spotkania Jeanneau Rendez-vous 2012

Opisuję to wszystko z dużą przyjemnością i satysfakcją ponieważ mam z tej pracy wiele radości. Cieszę się, że robię to co lubię. Jachting to moja pasja, moje życie.

Pozdrawiam,
Mateusz Kusznierewicz
www.kusznierewicz.pl
Trwa ładowanie komentarzy...