Spełniamy marzenia!

Akcja "Spełniamy Marzenia", to nowa inicjatywa mojej fundacji Navigare. Celem projektu jest realizacja rejsów po Zatoce Gdańskiej dla młodzieży w trudnej sytuacji, z wybranych domów dziecka i ośrodków wychowawczych. Żeby wszystko mogło zadziałać, co miesiąc realizujemy licytacje unikatowego przedmiotu przekazanego na ten cel przez osoby i instytucje wpierające Fundację.

Pierwszym przedmiotem, który można było wylicytować na aukcji, był statecznik przekazany przez brązowego medalistę z Londynu - Przemka Miarczyńskiego. Zaraz po powrocie z Igrzysk, Przemek ofiarował Fundacji statecznik ze swojej olimpijskiej deski, klasy RS:X i ten przedmiot ma już nowego właściciela. Właśnie dzięki niemu w swoją pierwszą żeglarską przygodę popłynęły dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 w Gdańsku.

W środę ruszyła kolejna aukcja, na której można wylicytować udział w regatach ze mną na pokładzie luksusowego jachtu Jeanneau Sun Odyssey 42. Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej odbędą się 6 października, do udziału w nich zaproszę zwycięzcę aukcji z osobą towarzyszącą. Zwycięzca będzie miał okazję wystartować w regatach o ponad 60-letniej tradycji.

Dochód z aukcji pozwoli zorganizować rejs dla podopiecznych kolejnego rodzinnego domu dziecka. Od trzech lat realizuję Program Edukacji Morskiej w Gdańsku i mam szansę obserwować ile radości daje dzieciom kilka godzin spędzonych na wodzie! Wszystkie problemy zostają na lądzie. Podczas rejsu liczy się tylko załoga i wspólny cel. Te rejsy mają być lekcją pozytywnego myślenia i pewności siebie. Dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji potrzebują nie tylko pomocy materialnej, lecz też wsparcia i motywacji. Chcemy, aby uczestnicy rejsów nabrali wiatru w żagle, nie bali się marzyć, uwierzyli we własne możliwości.

Aukcja: http://allegro.pl/regaty-z-mateuszem-kusznierewiczem-a-charytatywna-i2672654914.html

Informacje o kolejnych aukcjach będą pojawiać się na moim blogu w natemat.pl http://mateuszkusznierewicz.natemat.pl/

i na stronie www.fundacja.kusznierewicz.pl w zakładce AUKCJE.
Trwa ładowanie komentarzy...